Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi en basit anlatımı ile saç kaybına uğramış kişide saçlarını doğal ve kalıcı olarak geri kazanmanın tek yoludur. Saç dökülmesi yaşanılan bölgeye transfer edilecek kökler, saç köklerinin genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınacak sağlıklı kökler olduğundan kişi saçlarını doğal yollarla ömür boyu geri kazanmış olur.

Saçları dökülmüş, yanmış, seyrelmiş kişilere saç ekimi uygulanabilir. Saç ekim işlemi için saçların tamamen kaybını beklemek yanlıştır. Saç ekimi sonrasındaki başarı kişinin saç yapısı ile birlikte operasyonu yapan ekibin tecrübesi ve tekniği ile de doğrudan ilişkilidir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Onur ER ve ekibi saç ekimi alanında uzmanlığını; birçok hastada gerçekleştirilen tedavi ile kanıtlamıştır.

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Ne kadar Sürer?

Saç ekimi sonrası en kritik zaman 10-12 günlük süreçtir. Bu süre zarfında greftler yeni kanalcıklarına tutunacak ve normal saç döngüsünü yerine getirmeye başlayacaklardır.

İlk iyileşme süresinden sonra ekim bölgesiyle ilgili hassasiyeti sona erdirmek son derece yanlış olur. Çünkü her saç kökünün adaptasyon süreci farklıdır, tutunamamış greftler var olabileceği gibi hassasiyeti devam eden saç kökleri de var olabilir. Bu yüzden saç ekimi bölgesine en az 1 ay azami hassasiyeti göstermek gerekir. Sonrasında ise 6 aya kadar ekim bölgesini dış etkenlere karşı korumakta fayda vardır.

Sonuç olarak tam olarak 6 ay geçmemiş bir saç ekiminde hassasiyetin devam ettiği göz ardı edilmemelidir.

merak ettiklerinizi Bize Sorun