Liposuction

Liposuction

Obezite gibi kilo problemleri olmayan fakat bölgesel olarak zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanmalara sahip kişilerde, var olan fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için uygulanan yönteme Liposuction ismi verilir. Halk arasında genellikle yağ aldırma olarak nitelenen liposuction geçmiş yıllardan günümüze en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir.

Liposuction genel olarak çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 mm’lik kesiler içinden, 2-3 mm çapındaki ince ve uzun kanüller kullanılarak vakumlanması ve uzaklaştırılması şeklinde uygulanır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?
  •       Karın
  •       Sırt bölgesi
  •       Basen
  •       Uyluk
  •       Diz içi
  •       Kol ve gıdı bölgesi

liposuctionın sık olarak uygulandığı bölgelerdir.

Liposuction Güvenli midir?

Liposuction tıbbi ve teknolojik gelişmelerin ardından daha güvenilir bir yöntem haline gelmiştir. Kan damarlarına zarar vermeden yalnız yağları hasarlayarak vakum yapılmasını sağlayan sistemler sayesinde riskler azaltılmıştır.

Liposuction Sonrasında Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Hastanede kalış süresi liposuction yapılan bölgelerin genişliğine bağlıdır. Küçük bölgelerde yatış gerekmezken, geniş bölgelerde 1 gün yatış önerilir. 3 gün sonra duş alınabilir. Hasta birkaç gün içerisinde masa başı işlere dönebilir. Ancak, ağır, efor gerektiren işler 4-6 hafta sonra yapılabilir. Ameliyat sonrası 3-4 hafta kadar özel bir korse kullanmanız gerekecektir.

merak ettiklerinizi Bize Sorun