Lazer ile Ben Alma

Lazer ile Ben Alma

Ben, cilt üzerinde bulunan çoğu zaman estetik açıdan hoşa gitmeyen koyu renkli bir oluşumdur. Benler renk, kabarıklık, boyut, iyi huylu, kötü huylu gibi çeşitlilikler göstermektedir.

Ben tedavisi günümüz teknolojisine bağlı olarak çok basit yöntemlerle ve çok kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Benin iyi huylu ya da kötü huylu olmasına karşılık tedavi şekilleri de cerrahi tedavi yöntemi ya da radyo frekans yöntemi (lazer yöntemi) ile tedavi edilmektedir. Ben tedavisi uygulanan kişi çok kısa bir zaman içerisinde eski yaşamına dönebilir.

 

Ben Tedavisi Kalıcı mıdır?

Ben tedavisi çoğu zaman kalıcı bir tedavi olarak bilinmektedir. Özellikle iyi huylu olarak bilinen benlerin cerrahi yöntem gerektirmeden lazer yöntemi ile alınması ve aynı anda birden fazla benin alınması kalıcı bir çözüm olarak görülür. Ciltte hafif kızarıklıklar bıraksa da kısa bir süre içinde normal rengine dönüşmesi gözlemlenir. İyi huylu benlerin dışında ciltten daha kabarık olan benler ya da cilt ile aynı hizada bulunan benlerin alınması da yine bu yöntemle hallolan bir durumdur.

Radyofrekans yöntemindeki amaç; kişinin kısa sürede tedavi olması ve bu işlem sırasında da çok fazla deformeye maruz bırakılmamasıdır. Birey şayet çalışan biriyse öğlen molasında ya da iş çıkışında bile bu işlemi yaptırabilir ve ömür boyu benlerinden kurtulabilir.

merak ettiklerinizi Bize Sorun