Fransız Askı

Fransız Askı

Fransız askısı veya Fransız yüz kaldırma yöntemi; cilt altına yerleştirilen, polyester ve insan cildiyle uyumlu silikon içeriğine sahip esnek iplerin kullanılması yoluyla yüzün çene bölgesinde yer alan sarkık ve kırışık derinin kulak hizasına doğru gerdirilmesi yoluyla estetik bir görünümün kazandırıldığı bir yöntemdir.

İşlem, ameliyatsız bir yöntem olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Vücutla uyumlu esnek iplerin kullanılması esasına dayandığından kolay, etkili ve uzun ömürlü bir yöntem olarak kabul edilir.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzde yer alan mimik kaslarının, dokulardaki yıpranmanın, çevresel faktörlerin ve yer çekiminin etkisiyle alt çeneye doğru kırışan ve sarkan cildin kulak hizasına doğru tekrar gerdirilmesi sağlanarak, cilt hem sağlıklı hem de estetik bir görünüm kazanmış olur. Bunun yanında yüz felci gibi sağlık sorunlarına bağlı tek taraflı cilt dokusunun sarkmalarında da Fransız askısı yoluyla hasta estetik ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilir.

Fransız Askı Yöntemi nedir?

Fransız askısı yöntemi özellikle estetik operasyon geçirmek istemeyen veya operasyona uygun sağlık durumu olmayan bireyler tarafından daha sık tercih edilir. Fransız askısı yönteminde hasar görmüş ve sarkma, kırışma gibi belirtiler göstermeye başlamış cildin gerdirilmesi hedeflendiğinden, bu belirtilerin gelişmeye başladığı 35-65 yaş arası yetişkinlerde daha başarılı olur. İşlem sonrasında yüz oval bir şekil alırken yüzdeki kırışıklıklar azalır, cilt altına yerleştirilen ipler yardımıyla yüz cildinin yenilenmesi uyarılarak cildin daha sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşması sağlanır.

  •       Cerrahi operasyon gerektirmediğinden, cerrahi kesi ve operasyona bağlı riskleri içermez.
  •       Poliklinik şartlarında lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilir.
  •       Kısa süren işlemin ardından hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.
  •       Yüz mimik kaslarında kısıtlamaya yol açmaz.
  •       5 ile 10 yıl arasında dayanıma sahiptir.
  •       İşlem, yüzde herhangi bir iz bırakmaz.

merak ettiklerinizi Bize Sorun